212 Trent Drive Taylors, SC 29687
Sold
Listing Courtesy of: GREENVILLE SC / Keller Williams Drive

  212 Trent Drive Taylors, SC 29687

Sold on 04/20/2026
$355,000 (USD)
3
BED
3
BATH
1,839
SQFT
Sold Date:
04/20/2026
Taxes
$693
Lot Size
1.2 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
1967

Bought with
Angela Reid, Coldwell Banker Caine/Williams
Source
GREENVILLE SC
Last checked May 15 2026 at 5:19 AM GMT+0000
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 3
Interior Features
  • Countertops-Solid Surface
  • Ceiling Fan(s)
  • Pantry
  • Laundry: 1st Floor
  • Few Trees
  • 1 - 2 Acres
Property Features
  • Fireplace: 1
  • Attached
  • Total: 1
  • Concrete
Stories
  • 1
Living Area
  • 1,839 sqft

$ (+/-)
Mar 18, 2026
Price Changed
$365,900
-4%
-$14,000
Feb 27, 2026
Price Changed
$379,900
-3%
-$10,000
Jan 28, 2026
Price Changed
$389,900
-4%
-$15,100
Nov 07, 2025
Price Changed
$405,000
-2%
-$10,000