Sold
Listing Courtesy of: GREENVILLE SC / Adon Estates LLC
452 N Glassy Mountain Road Landrum, SC 29356
Sold on 11/03/2025
$705,000 (USD)
Sold Date:
11/03/2025
11/03/2025
Taxes
$23
$23
Lot Size
9.29 acres
9.29 acres
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2025
2025
Bought with
Kristin Hunteman, Coldwell Banker Caine Real Est
Kristin Hunteman, Coldwell Banker Caine Real Est
Source
GREENVILLE SC
Last checked May 19 2026 at 9:14 PM GMT+0000
GREENVILLE SC
Last checked May 19 2026 at 9:14 PM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Interior Features
- High Ceilings
- Ceiling Fan(s)
- Granite Counters
- Pantry
- Laundry: 1st Floor
- Few Trees
- 5 - 10 Acres
Property Features
- Fireplace: Masonry
- Fireplace: 1
- Concrete
- Total: 2
- Gravel
- Carport
- Attached Carport
- Circular Driveway
- Shared Driveway
Stories
- 2
Living Area
- 2,836 sqft
$ (+/-)
Oct 02, 2025
Price Changed
$714,000
-2%
-$10,900
Sep 24, 2025
Price Changed
$724,900
-3%
-$25,000
Sep 18, 2025
Price Changed
$749,900
-3%
-$25,000
Sep 12, 2025
Price Changed
$774,900
-2%
-$15,000
Sep 02, 2025
Price Changed
$789,900
-1%
-$10,000
Aug 26, 2025
Price Changed
$799,900
-2%
-$20,000
Aug 25, 2025
Price Changed
$819,900
-1%
-$10,000
Aug 19, 2025
Price Changed
$829,900
-1%
-$10,000
Aug 15, 2025
Price Changed
$839,900
-1%
-$10,000
Aug 13, 2025
Price Changed
$849,900
-2%
-$20,000
Aug 09, 2025
Price Changed
$869,900
-1%
-$5,100