140 Clearwater Road Landrum, SC 29356
Sold
Listing Courtesy of: GREENVILLE SC / Gateway Realty

  140 Clearwater Road Landrum, SC 29356

Sold on 09/15/2025
$845,000 (USD)
5
BED
3
BATH
3,771
SQFT
Sold Date:
09/15/2025
Taxes
$3,665
Lot Size
6.57 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
1995

Bought with
Kathy Tamburro, Coldwell Banker Caine Real Est
Source
GREENVILLE SC
Last checked May 20 2026 at 12:18 AM GMT+0000
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 3
Interior Features
  • High Ceilings
  • Ceiling Fan(s)
  • Granite Counters
  • Pantry
  • Laundry: 1st Floor
Lot Information
  • 5 - 10 Acres
Property Features
  • Fireplace: 1
  • Attached
  • Total: 2
  • Paved
  • Easement
Stories
  • 2
Living Area
  • 3,771 sqft

$ (+/-)
Aug 11, 2025
Price Changed
$885,000
-2%
-$14,000
Aug 11, 2025
Price Changed
$899,000
2%
$14,000
Apr 26, 2025
Price Changed
$885,000
-2%
-$14,900
Feb 28, 2025
Price Changed
$899,900
13%
$100,000